Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni "Rola regionów w promowaniu niebieskiego wzrostu" – Konferencja ko...

"Rola regionów w promowaniu niebieskiego wzrostu" – Konferencja końcowa projektu Smart Blue Regions

22 stycznia 2019 r. w Berlinie odbyła się konferencja "Rola regionów w krzewieniu niebieskiego wzrostu". Była to ostatnia konferencja projektu Smart Blue Regions. Regiony zaangażowane w projekt są w czołówce rozwoju Blue Growth w obszarze Morza Bałtyckiego. Niezależnie od rodzaju dziedziny - żegluga, niebieska biotechnologia, turystyka przybrzeżna czy akwakultura, regiony opracowały innowacyjne podejścia w celu wzmocnienia niebieskiego wzrostu. Konferencja została oparta na wynikach kilku transnarodowych projektów, które mają na celu wspieranie niebieskiego wzrostu w Regionie Morza Bałtyckiego.
Konferencja skupiała się przede wszystkim na wytyczeniu drogi dla regionalnej współpracy na rzecz niebieskiego wzrostu; inteligentnych specjalizacjach i wielozadaniowości  jako czynnikach niebieskiego wzrostu; podejściu do finansowania współpracy oraz na strukturach wsparcia na rzecz niebieskiego wzrostu.


więcej: https://www.submariner-network.eu/projects/smartblueregions/smart-blue-regions-news/447-conference-the-role-of-regions-in-fostering-blue-growth-presentations-are-available-online
 

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies