Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Porty lokalne – obciążenie dla samorządów czy dźwignia rozwoju?

Porty lokalne – obciążenie dla samorządów czy dźwignia rozwoju?

Instytut Morski w Gdańsku zaprasza do wzięcia udziału w konferencji pt.: „Porty lokalne – obciążenie dla samorządów czy dźwignia rozwoju ? ” która odbędzie się 2 grudnia 2009 w siedzibie Instytutu Morskiego w Gdańsku, Długi Targ 41/42.

Podczas konferencji zostaną przedstawione rezultaty części diagnostycznej badań wykonanych w Instytucie Morskim w ramach projektu zleconego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego  pt.„Strategia aktywizacji nadbałtyckich regionów peryferyjnych wobec zjawiska marginalizacji małych portów w Polsce” oraz podjęta zostanie dyskusja nad podstawowymi czynnikami rozwoju  portów lokalnych i zwiększenia ich roli w regionie.

Organizowana przez nas konferencja umożliwi wymianę informacji między przedstawicielami portów i gmin nadmorskich. Mamy nadzieję, że problematyka konferencji spotka się z Państwa zainteresowaniem, a ocena dotychczasowych wyników będzie stanowiła wartościowe wskazówki do dalszych prac nad strategią wykorzystania potencjału portów lokalnych.

Zamierzeniem organizatorów jest, aby dyskusja w gronie specjalistów i praktyków doprowadziła do sformułowania odpowiedzi na kilka istotnych pytań, takich jak:

  • Jak widzimy kierunki rozwoju portów lokalnych ?
  • Jakie są podstawowe bariery rozwoju portów lokalnych ?
  • Jak można te bariery wyeliminować lub ograniczyć ?

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do dnia 20.11.2009 r.

Program konferencji - Pobierz PDF (61,3 KB)

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies