Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Działania i Inicjatywy na Rzecz Zrównoważonego i Innowacyjnego Wykorzystania ...

Działania i Inicjatywy na Rzecz Zrównoważonego i Innowacyjnego Wykorzystania Zasobów Morskich Bałtyku

Szanowni Państwo,

Instytut Morski w Gdańsku ma zaszczyt poinformować, że Sieć Współpracy SUBMARINER została nowym projektem flagowym Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego. Jest to ogromny sukces naszego Instytutu, który występował w roli partnera wiodącego projektu SUBMARINER, w ramach którego ustanowiono fundamenty sieci. Wspólnapraca 19 partnerówze wszystkich krajów UE w Regionie Morza Bałtyckiego doprowadziła do stworzenia sieci, która będzie realizowała Działania i Inicjatywy na Rzecz Zrównoważonego i Innowacyjnego Wykorzystania Zasobów Morskich Bałtyku.

Instytut Morski w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w oficjalnej inauguracji działalności Sieci Współpracy SUBMARINER podczas konferencji zamykającej projekt SUBMARINER w Gdańsku (5 – 6 września 2013). Konferencja poświęcona będzie w szczególności perspektywom dalszego rozwoju błękitnej bio – ekonomii w regionie Morza Bałtyckiego.

Sieć Współpracy SUBMARINER stanowi ponadnarodowy parasol dla działań i inicjatywna rzecz zrównoważonego i innowacyjnego wykorzystania zasobów morskich Bałtyku. W oparciu o informacje zawarte w „Kompendium SUBMARINER”, sieć będzie promować nowe zastosowania i technologie, istotne nie tylko z komercyjnego punktu widzenia lecz również mające potencjalnie znaczący wkład w rozwiązywanie problemów ekologicznych.Sieć Współpracy SUBMARINER będzie realizowała zadania w oparciu o wytyczne SUBMARINER dla Regionu Morza Bałtyckiego (zostaną opublikowane wczesną jesienią 2013), które wskażą jakie działania należy podjąć na poziomie Regionu Morza Bałtyckiego, aby zrealizować założenia Strategii Europa 2020 w zakresie celu ogólnego, a w szczególności zagadnień dotyczących tematyki morskiej.

Koordynator: Ministerstwo Gospodarki, Pracy, Transportu i Technologii Landu Schleswig-Holstein/ Niemcy;
Współkoordynatorzy: Szwedzka Agencja ds.Gospodarki Morskieji Wody oraz
Instytut Morski w Gdańsku

Dodatkowych informacji na temat konferencji udzielają:
Joanna Przedrzymirska – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Iwona Rakowska – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies