Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Innowacyjne wykorzystanie zasobów morskich Bałtyku w świetle inicjatywy unijn...

Innowacyjne wykorzystanie zasobów morskich Bałtyku w świetle inicjatywy unijnej „Błękitny Wzrost”

                                       

 Innowacyjne wykorzystanie zasobów morskich Bałtyku
w świetle inicjatywy unijnej „Błękitny Wzrost”


Gdańsk, 5-6 września 2013

 

W dniach 5 i 6 września 2013 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja projektu SUBMARINER pod patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Organizatorem konferencji był Instytut Morski w Gdańsku.

Wydarzenie zgromadziło ponad 150 uczestników - wysokiej rangi polityków, przedstawicieli firm i instytucji badawczych z całego regionu Morza Bałtyckiego zajmujących się tematyką wykorzystywania zasobów morskich. Podczas konferencji zaprezentowano SUBMARINER kompendium oraz SUBMARINER Roadmap, których przedmiotem jest analiza potencjału innowacyjnych i zrównoważonych sposobów wykorzystania zasobów Morza Bałtyckiego. Oficjalnie zainaugurowana została również działalność Sieci Współpracy SUBMARINER, która jest projektem flagowym Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego.

Nasz Instytut jest Współliderem ww. projektu flagowego. Cel działalności Sieci Współpracy SUBMARINER to inicjowanie i realizowanie działań na rzecz zrównoważonego i innowacyjnego czerpania pożytków z Bałtyku.Prezentacje oraz zdjęcia z konferencji znaleźć można na stronie internetowej projektu SUBMARINER.


 

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies