Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Spotkanie 4POWER w Gdańsku 10 - 12 września 2013

Spotkanie 4POWER w Gdańsku 10 - 12 września 2013

Projekt 4POWER ma na celu działanie na rzecz wymiany wiedzy pomiędzy regionami UE w celu stymulowania wzrostu i realizacji zadań w zakresie morskiej energii wiatrowej. Instytut Morski w Gdańsku pełniący rolę partnera w projekcie zorganizował 4-te spotkanie partnerów, podczas którego omówiono analizę najlepszych praktyk i ustaleń wynikających z raportów, określono również wytyczne dot. wdrażania najlepszych praktyk.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić stocznię CRIST S.A. w Gdyni
Profil produkcji firmy obejmuje:

  • konstrukcje morskie: jednostki hydrotechniczne z ciężkim systemem dźwigowym oraz barki służące do instalacji turbin wiatrowych, statki - platformy dostawcze, platformy i urządzenia do montażu farm wiatrowych na morzu, fundamenty dla turbin wiatrowych;
  • statki: m.in. rybackie, holowniki, promy, statki badawcze;
  • konstrukcje hydrotechniczne: bramy i koje portowe, barki.
     

CRIST współpracuje z armatorami i stoczniami w Polsce, Holandii, Niemczech, Norwegii, Danii, Francji, Finlandii, Belgii, Islandii i USA.


Barka B392 "THOR"


Źródło: www.crist.com.pl

Pan Grzegorz Różański, Pani Sylwia Bąk i Pan Jacek Mak dokonali prezentacji firmy. Następnie odbyła się dyskusja podczas, które partnerzy projektu 4POWER dowiedzieli się m.in., że CRIST jest nie tylko pionierem polskiego rynku offshore, zajmuje się również kształceniem specjalistów - firma współpracuje ze szkołami technicznymi w regionie, a w rzeczywistości kształci przyszłych pracowników, gdyż większość uczniów znajduje zatrudnienie w Stoczni CRIST!

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu.

 

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies