Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni RPK zaprasza na szkolenie pn.: "Jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłod...

RPK zaprasza na szkolenie pn.: "Jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA)?"

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej zaprasza na szkolenie pn.:

"Jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) w programie ramowym Horyzont 2020? Doświadczenia eksperta oceniającego wnioski", które odbędzie się 15 kwietnia 2016 r. w godz. 10.00-14.00, w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku (Aula), ul. Fiszera 14.

Celem szkolenia jest przedstawienie możliwości pozyskiwania grantów badawczych przez indywidualnych naukowców, którzy posiadają co najmniej czteroletnie doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych lub stopień doktora. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną zasady udziału w programie ramowym UE Horyzont 2020 oraz praktyczne aspekty aplikowania o grant.

Gościem specjalnym szkolenia będzie dr hab. inż. Marcin Łuczak z Instytutu Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego PAN w Gdańsku, Ekspert Komisji Europejskiej, który odpowie na pytania:
- Na jakie elementy wniosku zwracają szczególną uwagę eksperci?
- Jak ważny jest dobry pomysł na projekt?
- Jakie znaczenie ma doświadczenie instytucji?
Przedstawione zostaną również przykłady wniosków, które otrzymały dofinansowanie KE.

Spotkanie poprowadzi kierownik Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE, Renata Downar-Zapolska.
Szczegółowy program szkolenia znajdą Państwo na stronie internetowej Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE: https://rpkgdansk.pl/szkolenia/720-mscaimp

Rejestracja elektroniczna odbywa się mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 13 kwietnia 2016 r., do godz. 10.00. W temacie maila prosimy napisać: „MSCA”, w treści prosimy podać imię i nazwisko uczestnika oraz instytucję, którą reprezentuje.

Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji o szkoleniu wśród pracowników Państwa Instytucji/Wydziału/Katedry.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt w sprawie szkolenia:
Joanna Kłosińska tel. 58 348 66 52, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies