Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Wydawnictwa INFORMATOR DLA INWESTORÓW w morską energetykę wiatrową w Polsce oparty na wy...

INFORMATOR DLA INWESTORÓW w morską energetykę wiatrową w Polsce oparty na wynikach projektu POWER

INFORMATOR DLA INWESTORÓW w morską energetykę wiatrową w Polsce oparty na wynikach projektu POWER – Perspectives of offshore wind energy development In Marine areas of Lithuania, Poland and Russia, Instytut Morski w Gdańsku, Gdańsk 2009, ISBN 978-83-85780-88-5, 54 str.

Dostępny także w wersji angielskiej, litewskiej i rosyjskiej.

Cena: Publikacja udostępniania zainteresowanym nieodpłatnie.
Kontakt: Magdalena Janke Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 
pobierz wersje pdf

wersja angielska (power_en.pdf)
wersja rosyjska (power_ru.pdf)
wersja litewska (power_lt.pdf)


Opis

 


Informator dla inwestorów w morską energetykę wiatrową w Polsce opiera się na doświadczeniach zdobytych podczas realizacji projektu "Perspectives of Offshore Wind Energy development in marine areas of Lithuania, Poland and Russia, w skrócie POWER, który miał za zadanie wsparcie zrównoważonego, czyli korzystnego w punktu widzenia ekologii, ekonomii oraz społeczeństwa rozwoju elektrowni wiatrowych na morzu w regionie południowo-wschodniego Bałtyku.
Część pierwsza informatora daje ogólny zarys warunków inwestowania w energetykę wiatrową w polskich obszarach morskich. Opisane zostały aktualne ramy prawne wynikające zarówno z postanowień unijnych, międzynarodowych i polskich. Osobne rozdziały poświęcono aspektom technicznym generatorów i instalacji energetycznych na morzu, zagadnieniom ochrony środowiska, a także poparcia społecznego.
W części drugiej rozpatrzono bardziej szczegółowo proces planowania i projektowania konkretnej morskiej elektrowni wiatrowej w Polsce. Ukazano główne etapy tego procesu, zarówno wymagane administracyjnie, jak i zalecane z praktycznego punktu widzenia.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies