Szkolenie dla pracowników wewnętrznych IM UMG z korzystania z nowo powstałego systemu – Elektroniczne Centrum Udostępniania Danych Oceanograficznych (eCUDO.pl)

W grudniu 2022r. w związku z zakończeniem realizacji projektu „Elektroniczne Centrum Udostępniania Danych Oceanograficznych (eCUDO.pl)” zostało zorganizowane dla wszystkich zainteresowanych pracowników Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni szkolenie z korzystania z nowo powstałego systemu – eCUDO.pl.

Szkolenie przygotował i przeprowadził kierownik projektu (części realizowanej po stronie IM UMG) p. Michał Wójcik, który był jednocześnie szefem zespołu IT odpowiedzialnego za wytworzenie centralnego systemu eCUDO.pl, pozwalającego na przeszukiwanie i przeglądanie danych oceanograficznych udostępnionych w systemach sfederowanych wszystkich partnerów projektu. Drugim prelegentem był p. Marcin Wichorowski, Kierownik Projektu eCUDO.pl przedstawiciel Lidera Projektu (IO PAN).

Marcin Wichorowski przedstawił genezę projektu eCUDO.pl, założenia i osiągnięcia projektu, możliwości korzystania z bogatych zasobów oceanograficznych Systemu oraz zaprezentował film promocyjny o projekcie.`

a.pragier 19.01.2023