INCONE60 Green - nowy projekt realizowany przez Uniwersytet Morski w Gdyni

INCONE60 Green - nowy projekt realizowany przez Uniwersytet Morski w Gdyni

W dniu 12 czerwca 2024 roku w Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy ul. Roberta de Plelo w Gdańsku odbyło się spotkanie rozpoczynające realizację międzynarodowego projektu INCONE60 Green – Digital and green transition of small ports, realizowanego w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Uniwersytet Morski w Gdyni pełni rolę lidera projektu.

Spotkanie otworzył Dyrektor Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. dr hab. inż. Krzysztof Czaplewski, który w swoim wystąpieniu przedstawił potencjał badawczy Uniwersytetu oraz życzył wszystkim partnerom projektu sukcesów w jego realizacji. W spotkaniu uczestniczyli partnerzy oraz interesariusze z czterech krajów: Polski, Niemiec, Danii i Litwy. Po oficjalnej inauguracji, goście mieli okazję zwiedzić nowoczesna laboratoria badawcze nowo otwartego Centrum Offshore UMG oraz statek badawczy IMOR.

Podczas spotkania omówiono założenia i zadania związane z realizacją INCONE60 Green. W ramach projektu planowane jest opracowanie i wdrożenie systemu SeaTech, który w połączeniu z modułami SeaWay i SeaStat, umożliwi bardziej efektywne zarządzanie małymi i regionalnymi portami morskim, wspierając ich operacje logistyczne oraz działania proekologiczne. Projekt ma na celu nie tylko usprawnienie funkcjonowania małych portów, ale również promowanie zrównoważonego rozwoju i innowacji technologicznych, co przyniesie korzyści zarówno lokalnym społecznościom, jak i całemu regionowi Morza Bałtyckiego.

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej:

Podmiot udostępniający: 

IM

Wytworzył informację:

P. Lipka
13.06.2024
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja: