Projekt Liquid Energy na Konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG

W dniach 12-13 października 2022 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG pt. „Technologie LNG i bioLNG filarami dekarbonizacji w transporcie towarowym”. Patronem akademickim Konferencji był m.in. Uniwersytet Morski w Gdyni, natomiast partnerem Konferencji był projekt Liquid Energy.

Konferencja zgromadziła liczne grono firm i ekspertów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Podczas konferencji omawiano tematy dotyczące transformacji energetycznej i miejsca LNG oraz jego substytutów bioLNG i sLNG w tejże rewolucji, ponadto poruszono tematy związane z CCS- przechwytywaniem i re-utylizacją CO2, jako kluczowe uzupełnienie rynku.

Jako jeden z partnerów Konferencji projekt Liquid Energy zaprezentował na swoim stoisku rezultaty projektu, m.in. bez próżniowy zbiornik kompozytowy do transportu LNG oraz filmy nt. założeń projektu oraz realizowanych inwestycji. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników Konferencji. 

Uczestnicy Konferencji mogli również obejrzeć mobilną stację tankowania LNG zbudowaną przez UMG w ramach projektu Liquid Energy.

Zapraszamy również do obejrzenia filmów o projekcie Liquid Energy, które zostały przygotowane w ramach promocji przez partnera projektu - Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot przy współpracy partnerów projektu: Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, HIE-RO oraz Towarzystwa Krzewienia Wiedzy o Morzu. 

Filmy dostępne są pod adresem: 

Film główny: https://www.youtube.com/watch?v=bjQDfswAGpc
Film o mobilnej stacji tankowania: https://www.youtube.com/watch?v=DEHRdNOV7EQ&t=12s
Film o przebudowie statku „Magda 1”: https://www.youtube.com/watch?v=JlgkljkNpYQ
Film o ZUT  i tramwajach wodnych: https://www.youtube.com/watch?v=5EEZDv_tQOc

 

Podmiot udostępniający: 

IM

Wytworzył informację:

Arkadiusz Pragier
13.10.2022
Wprowadzenie:
a.pragier 13.10.2022
Ostatnia modyfikacja: