1-sza Konferencja projektu Liquid Energy – Rostock, 29-30.11.2022

W dniach 29-30 listopada 2022 r. w Rostocku (Niemcy) odbyła się 1-sza Konferencja projektu Liquid Energy pt. „Micro- and Nanoscale (bio-) LNG Market – Challenges and Opportunities”. Organizatorem Konferencji był Hanseatic Institute for Entrepreneurship and Regional Development at the University of Rostock (HIE-RO) – partner projektu Liquid Energy. Konferencja odbywała się w trybie hybrydowym.

Konferencja zgromadziła liczne międzynarodowe grono uczestników zarówno na miejscu, jak i on-line. Prelegenci z Polski, Niemiec, Niderlandów, Szwecji oraz USA przedstawili swoje unikalne spojrzenie na stan branży LNG i bio-LNG oraz perspektywy jej ewolucji w nadchodzących dziesięcioleciach, z naciskiem na rynek w skali mikro i nano.

Podczas Konferencji zaprezentowano również mobilną stację tankowania LNG zbudowaną przez UMG w ramach projektu Liquid Energy.

Fot. Konrad Kędzior

I.Wierzbowska 07.12.2022